Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Div 2 Omg 1 150919    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Helsingborg    Utskriftstid  14:44   
  Arrangör  Helsingborgs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Flickor  Helsingborgs Simsällskap            2:12.79   
  Josefine Arvidsson  2001      32.35        32.35   
  Telma Maltesjö  2002      38.97        1:11.32   
  Emmie Lennberger  2000      30.39        1:41.71   
  Emilia Nordén  2003      31.08        2:12.79   
                     
Vnsk Flickor  Vellinge-Näsets Simklubb            2:14.57   
  Frida Rödin  2000      33.63        33.63   
  Emma Vileus  2001      36.80        1:10.43   
  Ida Larsson  2002      31.59        1:42.02   
  Klara Rödin  2003      32.55        2:14.57   
                     
Ystads SS Damer  Ystads Simsällskap            2:16.49   
  Tilde Larsson  2001      32.98        32.98   
  Elin Kjellberg  2003      38.84        1:11.82   
  Lucie Ghanem  2002      34.18        1:46.00   
  Emma Stanciu  2000      30.49        2:16.49   
                     
Landskrona Damer  Landskrona Simsällskap            2:17.58   
  Matilda Hoff  2003      36.02        36.02   
  Tilde Röiseth  2003      41.77        1:17.79   
  Isabelle Moreau  2001      32.71        1:50.50   
  Ida Sandwång  2001      27.08        2:17.58   
                     
Ängelholm Damer  Ängelholms Simsällskap            2:18.55   
  Alice Troedsson  2004      40.96        40.96   
  Filippa Sundström  2001      36.73        1:17.69   
  Hanna Rosvall  2000      27.44        1:45.13   
  Amanda Troedsson  2002      33.42        2:18.55   
                     
SK Lödde Damer [2003]  2003  Simklubben Lödde            2:19.69   
  Sara Sällberg  2001      34.95        34.95   
  Olivia Skog  2002      38.51        1:13.46   
  Vivianne Olsson  2000      32.34        1:45.80   
  Isabel Smideberg  2004      33.89        2:19.69   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Herrar [2003]  2003  Simklubben Lödde            2:05.91   
  Elliot Larsson  2000      32.41        32.41   
  Tim Brinkhagen  2001      35.42        1:07.83   
  Ian Hangård  2002      30.22        1:38.05   
  Lukas Miderbäck  2003      27.86        2:05.91   
                     
Vnsk Pojkar  Vellinge-Näsets Simklubb            2:06.90   
  Johannes Strömberg  2002      30.00        30.00   
  Tim Linck-Riedhamer  2000      34.87        1:04.87   
  Hugo Stenskepp  2003      31.87        1:36.74   
  Emil Svensson  2002      30.16        2:06.90   
                     
Landskrona Herrar  Landskrona Simsällskap            2:08.04   
  Christoffer Dellhede  2001      29.66        29.66   
  Emil Hassling  2000      29.69        59.35   
  Jesper Ring  2003      36.32        1:35.67   
  Alfred Thunell  2002      32.37        2:08.04   
                     
Hs Pojkar  Helsingborgs Simsällskap            2:09.00   
  Henning Cederlund  2003      36.00        36.00   
  Johan Alderbrink  2001      33.57        1:09.57   
  Khalil Al Said  2000      28.19        1:37.76   
  David Sandström  2002      31.24        2:09.00   
                     
Ängelholms Pågar  Ängelholms Simsällskap            2:09.54   
  Gustaf Stokholm  2004      37.64        37.64   
  Oscar Grönborg  2002      36.95        1:14.59   
  Petter Hellzén  2000      27.90        1:42.49   
  Max Ekelund  2001      27.05        2:09.54   
                     
Ystads SS Herrar  Ystads Simsällskap            2:11.88   
  Hugo Stoltz  2004      38.51        38.51   
  Gustaf Persson  2001      33.48        1:11.99   
  Max Persson  2001      29.66        1:41.65   
  Anton Jansson  2002      30.23        2:11.88   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Flickor -11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            32.59   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            33.78   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            34.37   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            34.43   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            34.59   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            34.61   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            35.29   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            35.72   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            35.78   
Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.78   
11  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.38   
12  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            37.99   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Pojkar -11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            33.20   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.22   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            34.23   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.10   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            36.87   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            37.83   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            40.13   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            40.26   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            41.34   
10  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            45.82   
11  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            49.06   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.35        1:03.41   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.57        1:06.54   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.90        1:07.84   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    32.96        1:08.25   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    33.20        1:09.77   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    33.03        1:10.75   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    35.07        1:12.64   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    34.87        1:12.95   
Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.73        1:13.25   
10  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap    34.94        1:13.34   
11  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    35.40        1:13.65   
12  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.62        1:22.92   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Pojkar 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    27.77        57.81   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    30.14        1:03.15   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    30.54        1:03.54   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    30.41        1:04.50   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    31.86        1:06.38   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.20        1:06.73   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.66        1:12.23   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    35.19        1:14.25   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    37.97        1:16.97   
10  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    36.71        1:21.13   
11  Erik Albinsson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.74        1:27.70   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Flickor 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    28.32        59.20   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    30.53        1:02.47   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    30.37        1:02.91   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    30.13        1:03.37   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.76        1:03.45   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.20        1:03.73   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    31.10        1:04.17   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    31.13        1:04.95   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    33.43        1:10.22   
10  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap    33.13        1:10.86   
11  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    34.05        1:11.60   
12  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    35.03        1:14.25   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Pojkar 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    27.80        57.31   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    28.26        58.80   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.85        1:00.20   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    28.75        1:00.51   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    28.85        1:00.57   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    29.06        1:01.29   
André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.64        1:02.59   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    30.62        1:02.75   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    30.41        1:03.03   
10  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    30.55        1:03.09   
11  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.28        1:10.50   
12  Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde    33.79        1:11.54   
                     
 
Gren 9, 50m Bröst Flickor -11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            39.14   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            41.22   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            42.29   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            43.64   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            43.83   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            43.89   
Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.02   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            44.91   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.92   
10  Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            45.89   
11  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            46.20   
Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröst Pojkar -11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            45.17   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.31   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            47.24   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            47.51   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.03   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.12   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            48.43   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            51.72   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            53.96   
10  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            57.24   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröst Flickor 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    39.52        1:22.42   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.96        1:22.76   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.50        1:23.59   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.95        1:23.62   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    41.24        1:26.79   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    40.39        1:29.28   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    44.51        1:30.98   
Viktoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    44.10        1:34.40   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    44.38        1:34.45   
10  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    45.33        1:34.83   
11  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.93        1:38.14   
12  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    52.57        1:50.44   
                     
 
Gren 12, 100m Bröst Pojkar12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    39.16        1:22.25   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    39.80        1:22.81   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.92        1:31.55   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    44.03        1:32.46   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    44.65        1:32.95   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.92        1:33.05   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.79        1:35.36   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    47.81        1:42.03   
Benjamin Isaksson  2003  Ystads Simsällskap    58.51        2:07.57   
Måns Nelson  2003  Ystads Simsällskap            DSQ   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröst Flickor 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    38.15        1:18.98   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.95        1:20.60   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    39.04        1:22.23   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.94        1:23.49   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    39.24        1:23.81   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    41.31        1:25.61   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    40.92        1:27.21   
Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    40.30        1:29.71   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    43.97        1:32.41   
10  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    45.30        1:38.66   
11  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    47.19        1:41.50   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröst Pojkar14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    30.79        1:05.34   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    33.74        1:12.35   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    34.92        1:12.55   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    34.73        1:12.79   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.16        1:13.98   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.96        1:16.75   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    37.18        1:18.87   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    37.80        1:21.34   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    39.24        1:22.04   
10  Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde    41.69        1:31.03   
11  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.80        1:36.97   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Rygg Flickor -11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            36.09   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            39.85   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            40.10   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            41.27   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            41.98   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            41.99   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            42.05   
Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.48   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            42.77   
10  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            43.50   
11  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.36   
12  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            46.92   
                     
 
Gren 16, 50m Rygg Pojkar -11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            37.94   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            38.04   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.66   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            42.45   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            42.62   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            44.18   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            46.13   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.55   
Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            53.19   
10  Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            56.38   
Joel Fribergh  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Rygg Flickor 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.67        1:16.09   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    38.81        1:19.69   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.33        1:19.74   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    38.22        1:19.85   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    39.39        1:20.18   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    39.40        1:22.56   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    40.37        1:23.37   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    40.93        1:23.51   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    42.44        1:26.38   
10  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    42.82        1:26.41   
11  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    42.39        1:27.52   
12  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    42.19        1:30.42   
                     
 
Gren 18, 100m Rygg Pojkar 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.67        1:05.27   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    35.84        1:13.27   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    36.74        1:15.37   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.48        1:17.17   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    39.65        1:19.11   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.22        1:19.14   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.21        1:19.95   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    40.06        1:21.57   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    40.07        1:23.83   
10  Benjamin Isaksson  2003  Ystads Simsällskap    49.33        1:42.50   
11  Erik Albinsson  2003  Ängelholms Simsällskap    51.02        1:45.32   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Rygg Flickor 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    33.29        1:09.09   
Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.36        1:10.04   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    34.31        1:11.45   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    34.86        1:12.61   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    34.91        1:12.94   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.82        1:13.09   
Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    35.22        1:13.48   
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde    36.84        1:15.30   
Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap    37.83        1:20.10   
10  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    39.91        1:21.57   
11  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    1:29.87        1:29.87   
12  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    45.21        1:36.10   
                     
 
Gren 20, 100m Rygg Pojkar 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    31.73        1:04.47   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    31.94        1:04.98   
Khalil Al Said  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.21        1:09.55   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    34.31        1:10.46   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    34.42        1:11.59   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.15        1:12.81   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    35.69        1:13.15   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    36.19        1:17.16   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap    37.14        1:17.47   
10  Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    40.44        1:23.28   
                     
 
Gren 21, 25m Fjäril Flickor -11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            15.39   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            16.24   
Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            16.55   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            17.21   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            17.22   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            17.51   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            17.65   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            18.54   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            19.02   
10  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            19.08   
11  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            19.14   
12  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            19.16   
                     
 
Gren 22, 25m Fjäril Pojkar -11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            16.38   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            16.95   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            17.11   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            17.73   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            17.94   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            18.73   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            18.80   
Joel Fribergh  2005  Simklubben Lödde            18.98   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            19.57   
10  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            21.39   
11  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            21.54   
12  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            24.95   
                     
 
Gren 23, 50m Fjäril Flickor 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            34.17   
Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            34.89   
Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.05   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            35.80   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            36.30   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            36.55   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            37.86   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            37.86   
Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            38.34   
10  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.65   
11  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            38.66   
12  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            40.56   
                     
 
Gren 24, 50m Fjäril Pojkar12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            30.36   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            31.55   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            32.99   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            35.95   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.01   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            36.78   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            37.44   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            37.97   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            39.29   
10  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.58   
11  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            43.34   
Måns Nelson  2003  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjäril Flickor 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap            27.99   
Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            31.62   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            31.68   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap            31.72   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            32.70   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            32.82   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            32.93   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            35.29   
Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap            35.68   
10  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            37.32   
11  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            39.40   
12  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            52.49   
                     
 
Gren 26, 50m Fjäril Pojkar14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            26.99   
Khalil Al Said  2000  Helsingborgs Simsällskap            28.92   
Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap            29.16   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            30.21   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            32.07   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            32.71   
Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap            33.71   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap            35.80   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            35.83   
10  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.51   
                     
 
Gren 27, 5X50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vnsk Flickor  Vellinge-Näsets Simklubb            2:35.19   
  Emma Vileus  2001      29.98        29.98   
  Frida Rödin  2000      28.87        58.85   
  Kajsa Söderholm  2004      34.26        1:33.11   
  Ida Larsson  2002      29.10        2:02.21   
  Klara Rödin  2003      32.98        2:35.19   
                     
Hs Flickor  Helsingborgs Simsällskap            2:36.08   
  Emmie Lennberger  2000      30.05        30.05   
  Ebba Jälminger  2002      30.69        1:00.74   
  Svea Raihle  2004      35.23        1:35.97   
  Emilia Nordén  2003      31.26        2:07.23   
  Kajsa Gustavsson  2001      28.85        2:36.08   
                     
Ystads SS Damer  Ystads Simsällskap            2:38.57   
  Emma Stanciu  2000      31.73        31.73   
  Tilde Larsson  2001      30.35        1:02.08   
  Hanna Björnsdotter  2002      32.41        1:34.49   
  Matilda Liljekvist  2004      31.43        2:05.92   
  Olga Kertzscher Erlandsson  2004      32.65        2:38.57   
                     
Ängelholms Töser  Ängelholms Simsällskap            2:39.07   
  Amanda Troedsson  2002      32.80        32.80   
  Filippa Sundström  2001      29.37        1:02.17   
  Alice Troedsson  2004      35.12        1:37.29   
  Hanna Rosvall  2000      27.22        2:04.51   
  Ebba Hellzén  2003      34.56        2:39.07   
                     
Landskrona Damer  Landskrona Simsällskap            2:40.19   
  Ida Sandwång  2001      27.82        27.82   
  Emelie Ek-Värn  2004      35.54        1:03.36   
  Linnéa Lindh  2003      34.22        1:37.58   
  Matilda Hoff  2003      33.37        2:10.95   
  Isabelle Moreau  2001      29.24        2:40.19   
                     
SK Lödde Damer [2003]  2003  Simklubben Lödde            2:41.29   
  Carolina Åsberg  2002      32.27        32.27   
  Vivianne Olsson  2000      29.65        1:01.92   
  Filippa Dihle  2003      33.67        1:35.59   
  Sara Sällberg  2001      31.87        2:07.46   
  Isabel Smideberg  2004      33.83        2:41.29   
                     
                     
 
Gren 28, 5X50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Herrar [2003]  2003  Simklubben Lödde            2:26.82   
  Elliot Larsson  2000      29.06        29.06   
  Nils Wergeland  2002      28.59        57.65   
  Lukas Miderbäck  2003      29.39        1:27.04   
  Tim Brinkhagen  2001      27.09        1:54.13   
  Albert Sivtoft  2004      32.69        2:26.82   
                     
Vnsk Pojkar  Vellinge-Näsets Simklubb            2:29.46   
  Hugo Stenskepp  2003      30.49        30.49   
  Tim Linck-Riedhamer  2000      26.85        57.34   
  Noel Ahlbin  2004      34.61        1:31.95   
  Johannes Strömberg  2002      26.18        1:58.13   
  Emil Svensson  2002      31.33        2:29.46   
                     
Hs Pojkar  Helsingborgs Simsällskap            2:30.44   
  Khalil Al Said  2000      27.47        27.47   
  David Sandström  2002      31.07        58.54   
  Lukas Kjellnäs  2004      35.10        1:33.64   
  Henning Cederlund  2003      29.91        2:03.55   
  Johan Alderbrink  2001      26.89        2:30.44   
                     
Ängelholms Pågar  Ängelholms Simsällskap            2:33.58   
  Petter Hellzén  2000      26.55        26.55   
  Max Ekelund  2001      27.74        54.29   
  Oscar Grönborg  2002      31.46        1:25.75   
  Wilmer Ingvarsson  2003      34.13        1:59.88   
  Gustaf Stokholm  2004      33.70        2:33.58   
                     
Landskrona Herrar  Landskrona Simsällskap            2:36.57   
  Emil Hassling  2000      24.65        24.65   
  Ludvig Hoff  2005      39.08        1:03.73   
  Alfred Thunell  2002      33.62        1:37.35   
  Jesper Ring  2003      33.53        2:10.88   
  Christoffer Dellhede  2001      25.69        2:36.57   
                     
Ystads SS Herrar  Ystads Simsällskap            2:36.58   
  Gustaf Persson  2001      27.13        27.13   
  Aron Persson  2004      39.88        1:07.01   
  Herman Nilsson  2002      29.10        1:36.11   
  Hugo Stoltz  2004      33.31        2:09.42   
  Max Persson  2001      27.16        2:36.58   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  14:44